Pałac Potockich, KBF i Znak Crime mają przyjemność zaprosić na niezwykłe spotkanie z dwoma cenionymi pisarzami kryminałów – Mariuszem Czubajem i Maciejem Rożnem. Spotkanie, które poprowadzi Robert Jasiak z Wspieraj Kulturę, obiecuje poruszyć wiele interesujących tematów związanych z tą popularną literacką dziedziną.

Jak pisać nowoczesne powieści kryminalne? W dobie ogromnej ilości dostępnych książek tego gatunku, jak przebić się i zaskoczyć czytelników? Czy kryminał wciąż ma swoje miejsce w literaturze? Te i wiele innych pytań zostaną zadane autorom w trakcie spotkania autorskiego.

Mariusz Czubaj, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, przedstawi swoją najnowszą powieść „Krótkie pożegnanie”. To klasyczny kryminał, ale w nowoczesnym wydaniu. Główny bohater, Błażej Janczar, to zwykły człowiek, który dziewięć lat temu zabił człowieka. Teraz dostaje nietypową propozycję, która daje mu jedyną szansę na pomstę za zamordowaną siostrę.

Maciej Rożek zaprezentuje swoją najnowszą powieść „Zła krew”. To wciągający kryminał, w którym nie brakuje silnych postaci i realiów polskich lat 90. Młoda policjantka, Ada Heldisz, poprowadzi czytelników przez tajemnice śledztwa, moralnego zepsucia i mroczne sekrety małego miasteczka.

Spotkanie autorskie odbędzie się z okazji premiery obu powieści wydanych przez Znak. Niezwykła okazja, aby spotkać dwóch wybitnych pisarzy i posłuchać ich opowieści o tworzeniu kryminalnych historii. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!

Artykuł Dwaj mistrzowie kryminału spotykają się w Pałacu Potockich pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna