Krakowska Informacja Lokalna

Kiedy lato zawitało do Centrum Kultury Podgórza, nikt nie spodziewał się niesamowitego koncertu, jaki zaserwował nam Chór Kamea pod batutą Sofii Stadnyk. Zaskoczeni zostaliśmy nie tylko repertuarem, ale także pasją i energią, jakimi nasi wykonawcy nas nimi zarażali.

To niezwykłe wydarzenie pozwoliło nam przenieść się w czasie i posłuchać arii z operetek, które od lat nie schodziły z naszych ust. Przed- i powojenne niezapomniane przeboje zabrzmiały w zupełnie nowych, pełnych emocji interpretacjach. Każdy utwór wykonywany był z taką wirtuozerią, że aż nie mogliśmy oderwać od nich wzroku.

Historia Chóru Kamea sięga już ponad pół wieku wstecz, gdy Maria Warmuz postanowiła zrealizować swoje marzenie. Jej syn, Zbigniew Warmuz, przez długie lata prowadził ten niezwykły zespół. Obecnie stery chóru przejęła Sofiia Stadnyk, która z niezwykłą determinacją i zaangażowaniem poprowadziła naszych wykonawców do tego, co okazali nam tej nocy.

Nie możemy zapomnieć o zaskakującym repertuarze Chóru Kamea. Liczy sobie on ponad 600 utworów, które znalazły swoje miejsce w różnych domach kultury, klubach seniora, a także na przeglądach chórów. Jednakże to nie tylko lista piosenek sprawia, że ten zespół jest niezwykły. To ludzie, którzy w nim śpiewają, emocje jakie nam dają i radość, którą potrafią przekazać swoim publicznościom.

Wieczór z Chórem Kamea był niepowtarzalnym przeżyciem muzycznym. Cudowne brzmienia, niezapomniane wrażenia i energia, jaką nam dawali, sprawiły, że zapamiętamy ten koncert na długo. Niech chór kontynuuje swoją działalność, zarażając kolejne pokolenia pasją do pięknej muzyki!

Artykuł Cudowne brzmienia Chóru Kamea pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna