Krakowska Informacja Lokalna

Scena STU przygotowała nową premierę spektaklu Balladyna, która obiecuje przynieść innowacyjne podejście do klasycznego dzieła Juliusza Słowackiego. Tym razem reżyser Krzysztof Pluskota zestawił słowiańską mitologię z brzmieniem czołowych zespołów folkowych w Polsce.

Główną bohaterką jest tytułowa Balladyna, silna kobieta, gotowa popełnić zbrodnię w imię swoich celów. To wyjątkowe wyzwanie interpretacyjne zostało podjęte przez młode i utalentowane aktorki – Zuzannę Skolias, Kamile Bestry, Joannę Pocicę i Aleksandrę Srokę.

Plakat promujący spektakl został stworzony przez Aleksandra Walijewskiego, a za scenografię odpowiedzialna jest Katarzyna Wójtowicz. Choreografię przygotowała Katarzyna Małachowska, a konsultacje wokalne prowadzi Zuzanna Skolias.

Jednak prawdziwą atrakcją tego spektaklu jest muzyka, która stanowi w nim integralną część. Nie zabraknie utworów Kapeli ze Wsi Warszawa i Żywiołaka, zespołów reprezentujących nowoczesny nurt muzyki folk w Polsce. Ich dźwięki doskonale uzupełniają atmosferę słowiańskiej mitologii i pomagają ukazać wewnętrzne rozterki i namiętności bohaterów.

Balladyna na deskach Sceny STU obiecuje być nie tylko artystycznym wyzwaniem, ale również wyjątkowym doświadczeniem dla widzów. To spektakl, który łączy w sobie tradycję i nowoczesność, mitologię i muzykę, tworząc wyjątkowy i zaskakujący teatralny świat.

Artykuł Balladyna: Nowatorskie połączenie polskiej mitologii z folkową muzyką pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna