W najbliższą niedzielę, miłośnicy czworonogów będą mieli okazję spotkać się w parku Agrykola, aby wesprzeć akcję Adoptuj Warszawiaka. Tym razem wydarzenie organizowane jest dla bezdomnych psów z popularnego Schroniska na Paluchu. Jednym z wyróżników tego spotkania będzie obecność Salvadora, dzielnego seniora cierpiącego na początki zaćmy. Salvador jest w schronisku od 4 lat i zdążył już zmienić swoje nastawienie do ludzi, stając się łagodnym i ufającym zwierzakiem. Teraz potrzebuje tylko jednego – kochającego domu.

Podczas akcji Adoptuj Warszawiaka, Salvadorowi będą towarzyszyć inni przyjaciele z Palucha, którzy będą widoczni dzięki charakterystycznym czerwonym chustom. To doskonała okazja dla wszystkich chętnych poszukujących czworonożnego towarzysza, aby porozmawiać z wolontariuszami i dowiedzieć się więcej o adopcji. Będzie można również posłuchać ciekawych prelekcji na temat pomocy bezdomnym zwierzętom oraz nauki odpowiedniej opieki nad pupilem. Własne opiekunki będą obecne przy stoisku schroniska, gotowe odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Niewątpliwie, nie tylko psy będą miały swoje stoisko. Miłośnicy kotów będą mieli okazję zobaczyć zdjęcia mruczków oraz porozmawiać z opiekunami, którzy opowiedzą o specyfice pracy w schronisku. Na szczególne zainteresowanie z pewnością zasłuży możliwość zaczipowania pupila. Właściciele czworonogów powinni jednak pamiętać o zabraniu dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia psa z ważnymi szczepieniami przeciwko wściekliźnie.

Wszystkich zainteresowanych czworonożnymi przyjaciółmi zachęcamy do udziału w wydarzeniu Adoptuj Warszawiaka. To wspaniała okazja, aby spełnić marzenia bezdomnych psów o kochającym domu i jednocześnie wspomóc szczytny cel.

Artykuł Adoptuj Warszawiaka: Szansa na kochający dom dla bezdomnych psów pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna