Złote Porsche Art Corner otwiera swoje drzwi w Poznaniu

Złote Porsche Art Corner otwiera swoje drzwi w Poznaniu

Salon Porsche Centrum Poznań, należący do grupy Porsche Inter Auto, we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu i domem aukcyjnym DESA Unicum, otwiera nowe miejsce na mapie Poznania dedykowane sztuce – Porsche Art Corner. Ta unikalna przestrzeń znajduje się w zabytkowych wnętrzach kamienicy przy al. Marcinkowskiego 28 i będzie tętnić życiem od początku października.

Porsche Art Corner zainauguruje występ zespołu Bokka, który od dziesięciu lat gra muzykę łączącą ambitny pop, rock i elektronikę. Koncert odbędzie się 5 października o godzinie 19 w Atrium Uniwersytetu Artystycznego. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy zapisać się poprzez stronę internetową. W kolejnych dniach planowane są liczne wernisaże, dyskusje i warsztaty.

W ramach Porsche Art Corner będzie można podziwiać prace artystów, uczestniczyć w dyskusjach na temat fenomenu Magdaleny Abakanowicz oraz wziąć udział w warsztatach projektowania ubioru. Porsche od lat angażuje się w projekty artystyczne na całym świecie, a teraz coraz częściej rozwija swoją działalność także w Polsce.

Porsche Art Corner to kolejna współpraca salonu Porsche Centrum Poznań z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. W ubiegłym roku w ramach projektu Porsche Timeless organizowano warsztaty i inspirujące spotkania dla kobiet interesujących się sztuką, modą i designem.

Otwarcie wyjątkowej przestrzeni Porsche Art Corner odbędzie się 5 października. Wszystkie zaplanowane wydarzenia będą bezpłatne, jednak na niektóre z nich wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegóły dotyczące wydarzeń dostępne są na stronie internetowej: https://porschepoznan.com.pl/artcornerbyporschecentrumpoznan.