Punkty karne 2023 – Jakie zmiany od 17 września?

Punkty karne 2023 – Jakie zmiany od 17 września?

W dniu 17 września 2023 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące punktów karanych. Jedną z głównych zmian jest skrócenie czasu ważności punktów karnych, które teraz są kasowane po upływie roku. Ponadto, przywrócone zostały szkolenia dla kierowców, które są obowiązkowe po zdobyciu określonej liczby punktów.

Zalecenia dla kierowców zmieniają się również w odniesieniu do wymiany opon na zimowe. Kierowcy powinni sprawdzić prognozę pogody na najbliższe 10 dni, aby ocenić, kiedy będą musieli wymienić opony na zimowe.

Od 17 września obowiązuje również zakaz importu samochodów i innych pojazdów do Unii Europejskiej. Zakaz ten ma na celu ograniczenie liczby samochodów w UE i promowanie bardziej ekologicznych środków transportu.

W województwie świętokrzyskim mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na niektórych drogach. Warto sprawdzić aktualne informacje na ten temat, aby uniknąć niespodzianek w trakcie podróży.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość zakupu 10-letnich samochodów osobowych. Niektóre z tych aut charakteryzują się minimalną ilością usterek, dlatego warto rozważyć taką opcję zakupu.

Podsumowując, od 17 września 2023 roku obowiązują nowe zmiany dotyczące punktów karanych i związanych z nimi obowiązkowych szkoleń dla kierowców. Kierowcy powinni również być świadomi zakazu importu samochodów do UE oraz możliwych utrudnień w ruchu na drogach w województwie świętokrzyskim.