Warszawska Olimpiada Seniorów

Warszawska Olimpiada Seniorów

Zapraszamy do udziału w V Warszawskiej Olimpiadzie Seniorów. W tym roku wydarzenie zostało podzielone na dwa dni.

W piątek, 22 września, zapraszamy wszystkich seniorów do wzięcia udziału w poszczególnych rozgrywkach, które odbędą się w różnych częściach Warszawy. Na Górce Szczęśliwickiej odbędzie się zjazd na nartach, w Ośrodku Hutnik można będzie zagrać w tenisa ziemnego, a w CRS Bielany będzie można uczestniczyć w pływaniu, bieganiu, tenisie stołowym, brydżu i szachach.

Impreza finałowa odbędzie się 23 września w Ośrodku Hutnik – Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przy ul. Marymonckiej 42. W tym dniu nastąpi zakończenie oraz podsumowanie tegorocznej Olimpiady. Uczestnicy będą rywalizować w kilku dyscyplinach, takich jak pchnięcie kulą, skok w dal, strzelanie z łuku oraz broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie i tenis ziemny. Zwycięzcy konkurencji otrzymają okolicznościowe medale oraz nagrody.

Podczas imprezy będzie możliwość skorzystania z darmowych badań oraz porad zdrowotnych w Miasteczku Zdrowego Seniora, a także udziału w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Całość poprowadzi dziennikarz i konferansjer – Bogdan Saternus. Wstęp jest wolny.

Do 20 września obowiązują zgłoszenia do zawodów na stronie internetowej. Istnieje też możliwość zgłoszenia się w dniu zawodów, ale liczba miejsc będzie ograniczona.

Warszawska Olimpiada Seniorów jest finansowana ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Organizatorem jest Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”, a impreza odbywa się we współpracy z Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA i Warszawską Radą Seniorów.

Zapraszamy serdecznie do kibicowania i wspólnej zabawy! Więcej szczegółów oraz plan wydarzenia znajduje się na stronie Organizatora.