Rzeszów obchodzi Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Rzeszów obchodzi Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Rzeszów dołącza do innych europejskich miast i obchodzi Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Od piątku dla samochodów zamknięty jest fragment Placu Farnego. Ustawiono tutaj donice z trawami i ławki dla mieszkańców.

W ubiegłym roku powstały także parklety na ulicy Jagiellońskiej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rzeszów kontynuuje w ten sposób promocję zrównoważonego transportu i zachęca do korzystania z innych środków komunikacji.

Punktem kulminacyjnym Tygodnia Mobilności jest „Dzień bez samochodu”, który obchodzony jest 22 września. W tym dniu każdy kierowca, albo współwłaściciel samochodu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego i dokumentu tożsamości będzie mógł skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej.

Kampania ma na celu promowanie zmiany zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego oraz innych czystych, inteligentnych rozwiązań transportowych. Darmowa komunikacja miejska jest jednym z działań Rzeszowa, które ma zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego.

Miasto nie zapomniało również o najmłodszych mieszkańcach. Parkingi przed filiami Rzeszowskiego Domu Kultury zamienią się w strefy zabaw dla dzieci. To kolejna inicjatywa mająca na celu przyciągnięcie mieszkańców do miejsc publicznych i promowanie aktywności fizycznej.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest inicjatywą, która ma na celu promowanie czystych i zrównoważonych rozwiązań transportowych oraz uczenie ludzi zmiany swoich nawyków na rzecz środowiska. Rzeszów aktywnie przystępuje do tego wydarzenia, pokazując, że ma zwiększone zainteresowanie ochroną środowiska i poprawą jakości życia swoich mieszkańców.