Już niebawem powstanie mobilne boisko przy Szkole Podstawowej nr 15 w Lublinie

Już niebawem powstanie mobilne boisko przy Szkole Podstawowej nr 15 w Lublinie

Już wkrótce w okolicy Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Elektrycznej w Lublinie pojawi się nowy element – pierwsze w mieście mobilne boisko. Ratusz przygotowuje się do podpisania umowy z wykonawcą, który będzie odpowiedzialny za montaż boiska oraz dodatkowe prace na terenie szkoły. Mobilne boisko to projekt, który zdobył największą liczbę głosów (1472) spośród innych projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego, nie tylko ze strony uczniów i pracowników SP nr 15, ale również mieszkańców Kośminka.

Boisko mobilne jest obiektem sportowym, który może być przenoszony w różne miejsca. Może być montowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz hal sportowych. Składa się ono z trawiastej nawierzchni o dowolnej powierzchni, band ograniczających pole gry oraz bramek. Na boisku znajdą się również specjalne siatki zapobiegające wypadaniu piłki poza teren gry.

Mobilne boisko, które powstanie na terenie Kośminka, zostanie zamontowane na placu asfaltowym przy SP nr 15. Pole gry będzie miało wymiary 30 m x 17,44 m. Na boisku znajdą się dwie główne bramki, sześć mniejszych bramek, konstrukcje stalowe oraz panele z tworzywa sztucznego. Nawierzchnia boiska będzie wyłożona trawą syntetyczną na gumowym podkładzie amortyzującym.

Wykonawca prac musi również utwardzić kostkę między boiskiem a szkołą, wykonać izolację przeciwwilgociową ściany szkoły oraz zamontować odpowiednie oświetlenie i kamery monitoringu. Przewidywany czas trwania prac to 10 tygodni.

Podobny mobilny obiekt będzie również montowany na terenie SOSW przy ul. Ordonówny. Jest to inny projekt, który zdobył wsparcie w ramach Budżetu Obywatelskiego.