Zespół Ratownictwa Medycznego z Legionowa na Mistrzostwach Polski

Zespół Ratownictwa Medycznego z Legionowa na Mistrzostwach Polski

Zespół Ratownictwa Medycznego z ZOZ „Legionowo” wziął udział w XX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 13-15 września. W zawodach brało udział 51 zespołów z całego kraju, które zakwalifikowały się w pięciu regionalnych eliminacjach.

Nasz zespół, numer 23, w składzie Mikołaj Tyczyński, Konrad Krysiak i Wojciech Trzopek, zajął 33. miejsce. Każda ekipa miała do wykonania zadania, których scenariusze przygotowali eksperci z dziedziny ratownictwa medycznego i medycyny ratunkowej, takich jak lekarze, pielęgniarki systemu czy ratownicy medyczni. Symulowane sytuacje odzwierciedlały rzeczywiste przypadki.

Sędziami zawodów byli instruktorzy renomowanych instytucji, takich jak European Resuscitation Council, American Heart Association i International Trauma Life Support. Oprócz zadań medycznych, zawodnicy rywalizowali również w konkurencjach sprawnościowych oraz podczas testów teoretycznych.

Głównym celem Mistrzostw jest podnoszenie kwalifikacji personelu medycznego oraz promocja standardów opieki medycznej w ratownictwie. Ponadto, zawody stanowią wspaniałą okazję do sportowej rywalizacji między najlepszymi zespołami ratownictwa medycznego z całego kraju. Ratowanie zdrowia i życia ludzi w sytuacjach nagłego zagrożenia oraz współpraca z innymi służbami ratowniczymi wymagają nieustannego doskonalenia zawodowego, a Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym stanowią idealną okazję do tego.

Zespół Ratownictwa Medycznego z ZOZ „Legionowo” sp. z o.o. reprezentował Mazowsze na Mistrzostwach, a partnerami byli Powiat Legionowski oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.