TARGI KOLEJOWE TRAKO ROZPOCZĘTE W GDANSKU

TARGI KOLEJOWE TRAKO ROZPOCZĘTE W GDANSKU

Rozpoczęła się 15. jubileuszowa edycja targów kolejowych TRAKO w Gdańsku, które mają miejsce w obiektach Amberexpo Międzynarodowych Targów Gdańskich. Na wystawie prezentuje się blisko 600 wystawców z branży kolejowej, w tym producenci sprzętu i technologii oraz dostawcy usług związanych z transportem kolejowym.

Targi TRAKO stanowią ważną platformę dla przedstawicieli branży, pozwalając na wymianę wiedzy, przedstawienie nowych produktów i nawiązanie kontaktów biznesowych. W trakcie targów organizowane są także konferencje, spotkania i prezentacje, skupiające się na najważniejszych tematach dotyczących rozwoju transportu kolejowego.

W piątek odbędzie się dzień otwarty targów, który będzie dostępny dla publiczności. Będzie to doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych, aby zobaczyć najnowsze osiągnięcia w branży kolejowej oraz uzyskać informacje na temat przyszłości transportu kolejowego.

Tymczasem, turniej Korab Cup 2023 rozpoczął się w Pucku. Gospodarzami tej edycji są zawodnicy z MKS Korab Puck.

W Gdańsku odnaleziona została 79-letnia kobieta, która była poszukiwana przez swojego syna. Policja z komisariatu w dzielnicy Przymorze zakończyła akcję poszukiwawczą.

Pruszcz Gdański uczcił 84. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka. W tym celu zorganizowano uroczystości upamiętniające ofiary agresji.

W Pruszczu Gdańskim odbyła się również mobilna gra miejska pt. „Zostań superbohaterem”, która okazała się niezwykłą atrakcją dla mieszkańców.

W Starogardzie Gdańskim odbyły się dziecięce zawody rowerkowe na stadionie OSiRu im. Kazimierza Deyny. Udział w zawodach wzięły liczne dzieci, które miały okazję spędzić czas na dwóch kółkach w pięknej pogodzie.