Nowe boiska i plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kielcach

Nowe boiska i plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kielcach

Nowe boiska i plac zabaw powstały obok Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kościuszki w Kielcach. Te miejsca będą dostępne dla mieszkańców miasta.

Projekt „Dwójka gola! – Boisko jest dobre na wszystko” został wybrany jako jeden ze zwycięskich projektów Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku, zdobywając 922 głosy.

Celem inwestycji jest stworzenie miejsca, w którym uczniowie będą mogli aktywnie spędzać czas zarówno w godzinach lekcyjnych, jak i pozalekcyjnych. Stworzenie dodatkowych terenów do uprawiania sportu i zabawy na terenie szkoły jest istotne ze względu na ograniczoną przestrzeń wokół budynku, który znajduje się w ścisłym centrum miasta, w zabudowie ciągłej.

Dzięki nowym boiskom i placowi zabaw, uczniowie będą mieli możliwość rozwijania umiejętności fizycznych i spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Projekt ten ma na celu zwiększenie dostępności miejsc do aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży w okolicy szkoły.

Inwestycja została zrealizowana przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach. Jest to odpowiedź na potrzeby społeczne i oczekiwania mieszkańców, którzy zdecydowali o wyborze tego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego.