Maciek – Wzór dla wielu

Maciek – Wzór dla wielu

Maciek, 16-letni uczeń szkoły średniej, jest uważany przez wielu za idola. Jest lewym pomocnikiem w swojej drużynie piłkarskiej i ma na koncie milionerów. Jego postawa i osobowość sprawiają, że jest uważany za spoko ziomka.

Nie tylko talent piłkarski przyciąga uwagę ludzi do niego. Maciek jest żonaty z uroczą dziewczyną, co tylko podkreśla jego wyjątkowość.

W Poznaniu, Swarzędzie i Zalasewie jest wielu młodych ludzi w wieku od 15 do 17 lat, którzy podziwiają Macieka. Są to uczniowie zarówno liceum baletowego, jak i ogólnokształcącego.

Jednak nie tylko sportowcy mają swoje autorytety. Kaśka, 17-letnia uczennica, podziwia swojego nauczyciela historii. Podkreśla ona, że nauczyciel ten jest normalnym człowiekiem, który nie tylko oferuje wsparcie, ale także słucha uczniów w trudnych chwilach. Kaśka ceni sobie możliwość swobodnych rozmów z nauczycielem, które bywają tak przyjemne, jak rozmowy z przyjacielem. Dodatkowo, uważa, że to, że czuje się anonimowa wobec nauczyciela, jest niezwykle ważne. Może z nim podzielić się swoimi problemami, wiedząc, że zostaną one zachowane w tajemnicy.

Maciek i Kaśka są przykładami dla innych, że można być autorytetem i wzorem dla innych w różnych sferach życia, nie tylko sportowej czy naukowej.