Dzień Bez Samochodu w Warszawie: Bezpłatne podróżowanie komunikacją miejską

Dzień Bez Samochodu w Warszawie: Bezpłatne podróżowanie komunikacją miejską

W najbliższy piątek, 22 września, obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia wszystkie pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego (ZTM) będą bezpłatne, zgodnie z Uchwałą Rady Warszawy.

W ramach tego święta, kasowniki będą wyłączone, a bramki metra otwarte. Automaty biletowe nie będą sprzedawały biletów, które są od razu skasowane po zakupie. Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa także przygotowały specjalną ofertę, umożliwiając bezpłatne podróżowanie wszystkimi pociągami tych przewoźników.

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Tomasz Kunert, podkreśla, że korzystanie z komunikacji miejskiej ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne, zmniejszając emisję spalin, oraz na portfel mieszkańców, zmniejszając wydatki na paliwo.

Dzień Bez Samochodu jest częścią Europejskiego Tygodnia Mobilności, który rozpoczął się 16 września. To doskonała okazja, aby przekonać się o sprawności komunikacji publicznej, która szybko dostarcza nas do celu, dając nam możliwość np. poczytania książki i oszczędzania pieniędzy.

W ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” oraz specjalnej oferty „Dzień Bez Samochodu w KM”, Koleje Mazowieckie umożliwiają nieodpłatne podróżowanie wszystkimi pociągami KM i autobusami Komunikacji Zastępczej na obszarze ograniczonym stacjami, a także autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

W pociągach oraz autobusach komunikacji zastępczej na linii WKD, w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” oraz oferty specjalnej „Dzień Bez Samochodu w WKD”, bezpłatne przejazdy obowiązują na wszystkich pociągach i autobusach, niezależnie od relacji i czasu podróży, bez konieczności posiadania dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży.