Tyson Fury o kontrowersjach wokół walki Usyk vs Dubois

Tyson Fury o kontrowersjach wokół walki Usyk vs Dubois

Mistrz wagi ciężkiej WBC, Tyson Fury, wypowiedział się na temat kontrowersji związanych z walką o tytuł mistrza wagi ciężkiej Oleksandra Usyka z Danielem Duboisem.

Dwóch bokserów spotkało się na stadionie we Wrocławiu w Polsce wcześniej w tym roku 26 sierpnia, gdzie wszystkie tytuły mistrza wagi ciężkiej należące do Usyka były stawiane na szali.

Tyson Fury faworyzował swojego rodaka w kontrowersji z piątej rundy, gdzie nokaut Duboisem został uznany za uderzenie poniżej pasa przez sędziego Luisa Pabona. Sędzia nakazał Usykowi więcej czasu na powrót do gry, mimo że sam Usyk ogłosił swoją gotowość.

W wywiadzie dla Queensberry Promotions, Fury wypowiedział się na temat walki Usyk vs Dubois:
„Zajmuję się boksem przez całe moje życie. Jestem dwukrotnym mistrzem wagi ciężkiej, liniowym mistrzem oraz drugim najdłużej panującym liniowym mistrzem w historii. To nie było uderzenie poniżej pasa. To było na pasie. A wszystko poniżej pasa jest nieregulaminowe.”
Tyson Fury stwierdził, że to uderzenie poniżej pasa nie było takie, jak twierdzi Usyk, i że Daniel Dubois powinien być aktualnym mistrzem, oraz jego kolejnym przeciwnikiem:

„Ale wszyscy wiemy, że to nie było uderzenie poniżej pasa. Usyk przegrał fair i square, uczciwie. Przegrał przez nokaut. Również nokaut przez cios w korpus. To go wykończyło. Bardzo mi go żal, bo powinien być teraz jednolitym mistrzem i w drodze do walki zemną, na największą wypłatę w jego życiu. Jest mi go naprawdę przykro. Ale tak to jest w boksie. To nie będzie pierwszy raz, gdy ktoś zostanie oszukany, i mogę zagwarantować, że nie będzie to ostatni raz. Tak to wygląda.”
Obejrzyj pełny komentarz w poniższym filmie na YouTube.

Oleksandr Usyk: Tyson Fury rozmawia o swoich przyszłych celach
Tyson Fury odniósł niesamowity sukces jako bokser zawodowy i ciągle dodaje do swojego dziedzictwa.
Jednak Fury nie stoczył żadnej walki w tym roku i przygotowuje się do pojedynku z byłym mistrzem wagi ciężkiej w MMA, Francisem Ngannou, na specjalne zaproszenie. Rozwinął swoje obecne cele i wizję kariery w wywiadzie, stwierdzając, że ma nowe cele. Fury powiedział:

„Mam nowe cele – chcę znaleźć się na liście Forbesa jako sportowiec najlepiej zarabiający w danym roku, oraz chcę zrobić film w Hollywood. W ringu osiągnąłem wszystko, to koniec. Otrzymałem wszystkie możliwe pasy.” Francis Ngannou i Tyson Fury zmierzą się w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej 28 października.

Spójrz na jego komentarz poniżej.