Wypadek na trasie S17: 10 osób poszkodowanych

Wypadek na trasie S17: 10 osób poszkodowanych

W środę rano na trasie S17, pomiędzy Gończycami i Górznem (Mazowieckie), doszło do wypadku, w którym bus uderzył w ciężarówkę i wypadł z jezdni. Według informacji policji, 10 osób zostało poszkodowanych. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek miał miejsce około godziny 6:00 rano w miejscowości Potaszniki. Pojazd uczestniczący w wypadku był busem przewożącym 10 osób. Pięć osób odniosło obrażenia, z czego jedna została zabrana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a pozostałe przetransportowano karetkami kołowymi.

Według informacji przedstawionych przez młodszego brygadiera Tomasza Biernackiego z garwolińskiej straży pożarnej, działania służb na miejscu trwają. Na miejsce zdarzenia skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

Według relacji sierżanta Anny Uniwersał-Stachniak z garwolińskiej policji, w wypadku brały udział dwa pojazdy – ciężarówka marki Volvo z naczepą oraz bus marki Mercedes. Akcja ratunkowa zakończyła się, ale policja nadal pracuje na miejscu. Przyczyny wypadku są jeszcze ustalane, ale kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Zablokowana była trasa w kierunku Warszawy, ale utrudnienia zostały zakończone po południu. Śledczy będą teraz dokładnie badać okoliczności tego wypadku. Nagranie z trasy zostało przekazane na Kontakt 24.