Dzień bez Samochodu: Darmowe przejazdy komunikacją miejską dla kierowców w Łodzi

Dzień bez Samochodu: Darmowe przejazdy komunikacją miejską dla kierowców w Łodzi

W piątek, 22 września obchodzony będzie międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Władze Łodzi postanowiły zachęcić mieszkańców do rezygnacji z samochodu tego dnia, oferując bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla kierowców i towarzyszących im osób.

Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami, wystarczy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu. Właściciele pojazdów komunikacją miejską będą mogli podróżować bez opłat wraz z tyloma osobami, ile jest zarejestrowanych w pojeździe.

W Dniu bez Samochodu, mieszkańcy Łodzi będą mogli skorzystać nie tylko z darmowych przejazdów autobusami i tramwajami, ale również pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). Obowiązywać będą te same zasady co w przypadku komunikacji miejskiej – właściciele samochodów osobowych będą mogli podróżować darmowo wraz z innymi osobami, na ile jest zarejestrowany pojazd.

Osoby, które mają prawo do bezpłatnych przejazdów, będą mogły również przewieźć rower lub psa za darmo. Wystarczy podczas kontroli biletów okazać dowód rejestracyjny pojazdu, w którym jest się wpisanym jako właściciel pojazdu.

Dzień bez Samochodu ma na celu promowanie alternatywnych form transportu, takich jak komunikacja publiczna, piesze podróże oraz jazda rowerem. To doskonała okazja, aby spróbować innych sposobów poruszania się po mieście i przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza oraz korków drogowych.