Krakowska Informacja Lokalna

Podczas fascynującego spotkania, które odbędzie się 9 lipca, reporterka Ewa Winnicka opowie o historii polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii. Autorce bestsellerowych książek „Angole” i „Londyńczycy” towarzyszyć będzie Paulina Małochleb, autorka popularnego bloga „Książki na ostro”.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione niezwykłe historie emigrantów i ich spojrzenie na kraj, do którego przybyli. Opowieści te poruszają, inspirują i skłaniają do refleksji nad własnymi decyzjami życiowymi.

Celem spotkania jest przedstawienie różnych perspektyw na temat polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii. Niezależnie od liczby emigrantów, którzy zdecydowali się na życie na Wyspach Brytyjskich, każda historia jest unikalna i zasługuje na uwagę.

Spotkanie odbędzie się w Filii nr 21 (Czytelnia Naukowa) przy ulicy Królewska 59 o godzinie 17:00. Wydarzenie skierowane jest głównie do osób dorosłych zainteresowanych historią emigracji. Aby wziąć udział, należy dokonać wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza dostępnego pod linkiem: https://tinyurl.com/bdfcxf22

Zachęcamy również do zapoznania się z książkami autorki, które można znaleźć w naszym katalogu bibliotecznym pod linkami: https://tinyurl.com/3y2z84pz | https://tinyurl.com/4kf9msn5

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by odkryć niezwykłe historie polskiej emigracji oraz spojrzeć na temat z nowej perspektywy. Tydzień brytyjski, w ramach projektu „Odlotowe podróże po literaturze”, jest wspierany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Artykuł Polska emigracja w Wielkiej Brytanii: fascynujące historie i perspektywy pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna