Marylin Manson ukarany grzywną i karą prac społecznych za atak na kamerzystkę

Marylin Manson ukarany grzywną i karą prac społecznych za atak na kamerzystkę

Wokalista Marylin Manson został ukarany grzywną w wysokości 1400 dolarów oraz karą 20 godzin prac społecznych za oplucie kamerzystki Susan Fountain i wydmuchanie na nią nosa podczas występu w 2019 roku. Wyrok został ogłoszony przez sąd w Laconii w stanu New Hampshire.

Zdarzenie miało miejsce 19 sierpnia 2019 roku podczas koncertu Mansona w miejscowości Gilford. Według policyjnego raportu, muzyk podszedł do Susan Fountain i splunął na nią mieszanką flegmy i śliny. Następnie wydmuchnął na nią znaczną ilość śluzu, po czym odszedł, wskazując na nią i śmiejąc się.

Sąd najwyższy w Laconii skazał Mansona na karę 1400 dolarów grzywny oraz 20 godzin prac społecznych. Karę będzie mógł odbyć w Kalifornii, gdzie obecnie mieszka, do 4 lutego 2024 roku. Dodatkowo przez dwa lata musi zawiadamiać policję o wszystkich planowanych koncertach w stanie New Hampshire.

Susan Fountain wyraziła swoje oburzenie związane z atakiem w trakcie rozprawy. Manson początkowo nie przyznawał się do zarzutów, ale później zdecydował się ich nie podważać. Po ogłoszeniu wyroku zadeklarował, że będzie odbywać swoją karę, pracując z osobami w trakcie rekonwalescencji.

Więcej informacji na temat zarzutów wobec Mansona nie zostało podane.