„V Niedziela Zwykła – czas wdzięczności, adoracji i przygotowań do ferii zimowych”.

V Niedziela Zwykła

1. W ubiegły czwartek, 2 lutego, odbył się w naszej parafii wieczór uwielbienia z Matką Bożą. Dziękujemy wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym za przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia. Wiele otrzymaliśmy pochlebnych wiadomości i głosów za niebywałą atmosferę i treści wieczoru uwielbienia. Bardzo serdecznie dziękujemy.

2. Dziękujemy również za piątkowe rozbieranie dekoracji świątecznych. Dziękujemy Paniom i Panom za chęci i trud niesienia siebie, dawania siebie wspólnocie parafialnej, a nie zamykanie się w skorupie własnego ego.

3. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.45. W czasie adoracji zachęcamy do sięgnięcia po Słowo Boże. Na stolikach za ławkami wyłożone są egzemplarze Pisma Świętego, aby po nie sięgać, czytać i rozważać.

4. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:

– o godz. 16.30 w salce pod zakrystią dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania

– o godz. 19.00 w kościele dla rodziców dzieci komunijnych.

5. W poniedziałek w nowopowstałym budynku Centrum Wsparcia Fizycznego w godz. 18.00-20.00 nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog.

6. We wtorek obchodzić będziemy święto patronalne naszego Księdza biskupa ordynariusza Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

7. W sobotę liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzić będziemy światowy Dzień chorych. Zapraszamy osoby chore, cierpiące wraz z opiekunami na Mszę świętą o godz. 9.00 i 18.00, w czasie których będziemy je polecać opiece Matki Bożej. W czasie Mszy świętej zostanie tym osobom udzielony sakrament chorych.

8. Już za tydzień ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy dzieci do skorzystania w czasie wolnym od zajęć z naszej świetlicy. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. W czasie funkcjonowania świetlicy będą wyjazdy do kina, na wycieczki czy r różnego rodzaju gry, zabawy, zajęcia plastyczne i sportowe. Zadanie jest dofinansowane przez Urząd Miasta Legionowo.

9. 18 lutego w godz. 10.00-15.00 w sali tanecznej Fundacji Pasji Życia odbędą się warsztaty tańców integracyjnych i dobrej zabawy. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

10. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę – wizytę duszpasterską. Nasza parafia liczy 5252 osoby – nie koniecznie wierzące osoby. Wśród tych osób jest blisko 1800 rodzin (pełne rodziny, bądź osoby samotne). Dziękujemy tym, którzy nas przyjęli, z nami się modlili i przyjęli Boże błogosławieństwo. Dziękujemy za złożone ofiary, które przyczynią się do ubogacenia naszej świątyni i na nowe inwestycje parafialne.

11. W wakacje, w dniach 23-29 lipca 2023 organizujemy wakacyjny wyjazd na Mazury nieopodal Olsztyna. Będziemy w ośrodku z krytym basenem, z kręglami, salą zabaw, boiskami ze sztuczną nawierzchnią i prywatnym jeziorem. W czasie wyjazdu będzie wycieczka do Stoczka Warmińskiego, Skansenu Wsi w Olsztynku, do Nidzicy, Pól Grunwaldzkich, zwiedzanie Olsztyna, obserwatorium astronomicznego i wiele jeszcze innych atrakcji. Zapisy po feriach zimowych, w niedzielę 26 lutego po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele.

12. Harcerze przed przerwą zimową zapraszają nas do kawiarenki na własnoręcznie wykonane ciasto, gofry, kawę i herbatę.

13. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy aby w tym roku przekazać ze swych podatków 1,5% na rzecz naszego Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS, które opiekuje się osobami niepełnosprawnymi, seniorami i dziećmi, prowadzi porady prawne, psychologiczne, wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, gabinety fizykoterapii i wiele jeszcze innych dzieł. Numer KRS potrzebny do przekazania 1,5% zamieszczony jest w biuletynie parafialnym i na ulotkach za ławkami.

Życzymy błogosławionego tygodnia 🙏

#słowa kluczowe: V Niedziela Zwykła #wdzięczność #adoracja #ferie zimowe #Matka Boża z Lourdes #Dzień Chorych #warsztaty tańców integracyjnych i dobrej zabawy #święto patronalne Księdza biskupa ordynariusza Romualda Kamińskiego

Źródło obrazka: Link
Tekst pierwotny: facebook.com/Parafia.Legionowo

KategorieBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *