Tytuł Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Wizyta Duszpasterska, Kolęda, Prace Porządkowe i Spotkania Formacyjne

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

1. Styczeń to czas wizyty duszpasterskiej, tzw. Kolędy. W związku z tym ulega zmianie rozkład Mszy świętych oraz czas urzędowania kancelarii parafialnej. W dni powszednie od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 7.30 i 18.00. W sobotę i niedzielę bez zmian. Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do środy od godz. 8.00 do godz. 8.30 i w soboty od godz. 16.00 do godz. 17.00, W sprawach pilnych można dzwonić pod numery telefonów komórkowych podanych na stronie internetowej i w gablocie.

2. W tym tygodniu przypada:
– I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 21.00;
– I piątek miesiąca – spowiedź podczas każdej Mszy świętej z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego;
– I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, które będzie trwało do godz. 20.15

3. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.

4.. W piątek, 6 stycznia, obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazwaną świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Ofiary składane przy okazji poświęcenia kredy i kadzidła przeznaczone są na cele misyjne Kościoła.

5. W piątek po Mszy świętej o godz. 11.00 podsumowanie uczestnictwa w roratach. Dzieci przynoszą plansze z naklejkami. Będą dyplomy i nagrody dla najbardziej wytrwałych.

6.. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej a o godz. 16.45 spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.

7. W piątek o godz. 19.00 w salce pod zakrystią spotkanie przed chrzcielne. W konferencji biorą udział rodzice dzieci, które mają być ochrzczone w naszej parafii, bądź będą prosić o zgodę do innej parafii oraz kandydaci na rodziców chrzestnych i rodzice chrzestni.

8. W najbliższy poniedziałek w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego (nowy budynek) w godz. 18.00-20.00 nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog.

9. W okresie przedświątecznym w wyniku przepięcia elektrycznego wiele lamp oświetlających chodniki i sam kościół uległo przepaleniu. Jak widzimy jest więcej ciemności na terenie. Lampy trzeba zdemontować, które uda się naprawić lub zmienić. Wiąże się to z wynajęciem chociażby na wieżę specjalistycznego podnośnika. Mamy nadzieję, że przez styczeń uda nam się tę awarię usunąć. Obok lamp przepaleniu uległy jeszcze inne sprzęty elektryczne.

10. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Cały plan kolędy podany jest na stronie internetowej i parafialnym FB. W czasie wizyty duszpasterskiej będą nas wspierać księża pallotyni z których pomocy korzystamy na co dzień. Kolęda będzie odbywać się popołudniami od godz. 16.00 z wyjątkiem trzech dni. Proszę tak dopasować swoje prace i inne zajęcia byśmy mogli się spotkać, wspólnie się pomodlić i porozmawiać.

11. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie przykościelny

Źródło obrazka: Link
Tekst pierwotny: facebook.com/Parafia.Legionowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *