Ogłoszenia parafialne 15 stycznia 2023 druga niedziela zwykła Jasełka, kolędowanie, spotkanie formacyjne i konferencja – co nas czeka?

📢 Ogłoszenia parafialne
15 stycznia 2023 – druga niedziela zwykła

1. Zapraszamy dzisiaj na następujące wydarzenia:
🟠jasełka, przygotowane przez wspólnoty neokatechumenalne, po Mszy św. o godz. 11:30, w wieczerniku;
🟠kolędowanie z zespołem TUKanty, o godz. 17:00, w kościele;
spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania – Mów do Niego – modlitwa, o godz. 19:00, w wieczerniku;
🟠konferencję – Relacje rodziców z nastolatkami – jak się zmieniają, jak je wspólnie budować? o godz. 19:00 w kościele. Konferencję poprowadzi psychoterapeutka, pani Aleksandra Lutoborska.

2. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę, na mszy św. o godz. 18:00, przeznaczone zostaną na inicjatywy młodzieżowe.

3. W biuletynie parafialnym zamieszczamy harmonogram wspólnotowych mszy św. i kalendarz liturgiczny.

4. W piątek, 20 stycznia, przypada 5. rocznica ingresu ordynariusza diecezji bp. Romualda Kamińskiego. Polecamy naszego pasterza opiece Matki Bożej Zwycięskiej.

5. Na wieczór uwielbienia zapraszamy w piątek, 20 stycznia, o godz. 19:00. Modlitwę poprowadzą wspólnota Odnowy w Duchu św. i zespół TUKanty.

6. 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Program diecezjalnych obchodów tego wydarzenia znajduje się na naszej stronie internetowej.
Nabożeństwo w katedrze warszawsko-praskiej odbędzie się 25 stycznia o godz. 16:00. Za udział w kilku nabożeństwach tygodnia modlitw oraz w jego zakończeniu można uzyskać odpust zupełny.

7. Zapraszamy na parafialną modlitwę „Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości”, w ramach tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Modlitwa odbędzie się w Niedzielę Słowa Bożego, 22 stycznia, o godz. 17:00. Przewodniczył będzie o. Dmytro Orszulak ze wspólnoty grekokatolickiej.

8. Skauci Europy zapraszają na kiermasz domowych ciast, który ma na celu wsparcie ich funkcjonowania i wyjazdów. Kiermasz odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia, po wszystkich mszach św. (z wyjątkiem mszy św. o godz. 7:00).

9. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy za wspólną modlitwę i dar spotkania wszystkim, którzy dotychczas przyjęli nas w swoich domach. Harmonogram kolędy znajduje się w biuletynie parafialnym i na stronie internetowej. Przypominamy, że odwiedzamy te rodziny, które złożyły deklarację. Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonych terminach, odwiedzimy po jej zakończeniu. Prosimy o zgłoszenia do kancelarii lub zakrystii.

10. Na czas trwania wizyty duszpasterskiej uległ zmianie harmonogram pracy kancelarii parafialnej i godziny spowiedzi.

Kancelaria jest czynna:
🔸w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 16:00 – 17:30
🔸we wtorki, czwartki i soboty, w godz. 8:30 – 10:00
🔸nie ma dyżuru w czwartki, w godz. 19:00 – 20:00.

Spowiedź od poniedziałku do piątku, po południu, od godz. 17:30 (nie spowiadamy podczas Mszy św. o godz. 18:00).

11. Trwają prace remontowe na parkingu parafialnym przy ul. Kościelnej, prosimy o zachowanie ostrożności.

12.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodników Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i Nasza Wspólnota.

13. Dobiega końca diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Stanisława Szulmińskiego, kapłana i misjonarza. Z tego powodu bp Romuald Kamiński kieruje do nas list pasterski. Podkreśla w nim, że „Dziś postać księdza Stanisława Szulmińskiego i jego idea pojednania jest ciągle aktualna. Módlmy się, zwłaszcza w tym czasie tygodnia ekumenicznego, o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa, ale i pamiętajmy, że jest ona możliwa wyłącznie wówczas, kiedy w nas samych pokonamy niechęć do innych ludzi, kiedy przezwyciężymy nienawiść, a serca nasze nauczymy kochać każdego człowieka bez wyjątku, jak tego uczy nas Święta Ewangelia.” List publikujemy na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Źródło obrazka: Link
Tekst pierwotny: facebook.com/JanKantyLegionowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *