Płonie budynek firmy z fajerwerkami w Kobyłce

Płonie budynek firmy z fajerwerkami w Kobyłce

W Kobyłce, podwarszawskim miasteczku, doszło do pożaru w budynku firmy zajmującej się produkcją fajerwerków. Na szczęście nie ma żadnych poszkodowanych osób. Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru i trwają w nim walka z ogniem.

Początkowe informacje o zdarzeniu dotarły do nas za pośrednictwem Kontakt 24, gdzie jeden z czytelników opisał „potężną eksplozję w Kobyłce i wybuchy”. Inny świadek napisał, że „wybuch składu fajerwerków miał miejsce przy skrzyżowaniu ulicy Nadarzyńskiej i Bohaterów Ossowa około 8:30”.

Po skontaktowaniu się z miejscowymi strażakami, aspirant Jan Sobków z Wołomińskiej Straży Pożarnej potwierdził, że budynek, w którym mieści się firma z fajerwerkami, znajduje się w ogniu. Obecnie na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej, a więcej jednostek zostało wezwanych do akcji. Walka z pożarem jest utrudniona ze względu na linie energetyczne. Jednak na szczęście nie ma żadnych osób, które ucierpiały w wyniku tego zdarzenia. Właściciel firmy jest również obecny na miejscu.

W związku z pożarem droga wojewódzka numer 634 musiała zostać zamknięta.

Wszelkie szczegółowe informacje i doniesienia na temat tego zdarzenia będą aktualizowane na bieżąco.