Jak wygląda egzamin na A2 dron?

Egzamin na A2 dron: Co musisz wiedzieć?

Wraz z rosnącą popularnością dronów, coraz więcej osób decyduje się na zdobycie uprawnień do ich pilotowania. Jednym z podstawowych certyfikatów, które można zdobyć, jest kategoria A2. Ale jak wygląda egzamin na A2 dron? W tym artykule przyjrzymy się temu procesowi bliżej.

Co to jest kategoria A2?

Kategoria A2 to jedna z trzech kategorii uprawnień do pilotowania dronów, obok A1/A3 i A3. Pozwala ona na wykonywanie lotów w obszarach kontrolowanych, ale z pewnymi ograniczeniami. Na przykład, dron musi być zawsze w zasięgu wzroku operatora, a minimalna odległość od osób niezaangażowanych w lot musi wynosić 30 metrów.

Jakie są wymagania przed egzaminem?

Przed przystąpieniem do egzaminu na A2 dron, kandydat musi spełnić kilka wymagań. Przede wszystkim, musi ukończyć szkolenie teoretyczne, które obejmuje takie tematy jak zasady bezpieczeństwa, nawigacja lotnicza czy prawo lotnicze. Ponadto, kandydat musi mieć ukończone 16 lat.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin na A2 dron składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna

Część teoretyczna egzaminu sprawdza wiedzę kandydata na temat zasad bezpieczeństwa, nawigacji lotniczej i prawa lotniczego. Test składa się z 40 pytań, a na jego rozwiązanie kandydat ma 75 minut. Aby zdać, trzeba odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 75% pytań.

Część praktyczna

Część praktyczna egzaminu polega na wykonaniu lotu z dronem. Kandydat musi wykazać, że potrafi bezpiecznie operować dronem, a także reagować na różne sytuacje awaryjne. Na przykład, może być poproszony o wykonanie awaryjnego lądowania.

Jak się przygotować do egzaminu?

Przygotowanie do egzaminu na A2 dron wymaga zarówno nauki teorii, jak

Dodaj komentarz