Wojsko amerykańskie znajduje szczątki rozbitego myśliwca F-35 w Karolinie Południowej

Wojsko amerykańskie znajduje szczątki rozbitego myśliwca F-35 w Karolinie Południowej

Wojsko amerykańskie poinformowało w poniedziałek o odnalezieniu szczątków rozbitego myśliwca F-35 w Karolinie Południowej. Po dwóch dniach poszukiwań, wojsko zlokalizowało pole ze szczątkami samolotu w hrabstwie Williamsburg, około dwie godziny lotu na północny wschód od bazy w Charleston.

Poszukiwania rozpoczęły się w sobotę po tym, jak pilot od katapultował się z samolotu w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Samolot pozostał na autopilocie. Pilot został przewieziony do szpitala i nie odniósł poważniejszych obrażeń.

F-35 jest jednym z najnowocześniejszych amerykańskich myśliwców. Odnalezienie szczątków samolotu jest ważnym krokiem w dochodzeniu przyczyn wypadku. Wojsko amerykańskie prosiło obywateli o pomoc w poszukiwaniach wraku, a znalezienie go umożliwi dalszą analizę przez ekspertów.

Szczątki samolotu zostaną poddane badaniom, które pomogą w ustaleniu przyczyn katastrofy. Dochodzenie będzie obejmować analizę danych lotu, komunikacji oraz innych czynników, które mogły przyczynić się do rozbicia myśliwca.

Odnalezienie szczątków F-35 ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa lotniczego i uniknięcia podobnych wypadków w przyszłości. Przyczyny nieszczęśliwego wypadku będą dokładnie badane, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski i podjąć niezbędne kroki w celu poprawy bezpieczeństwa aviation.