Śmierć podkomisarza Andrzeja Bulera – tragedia w Bośni i Hercegowinie

Śmierć podkomisarza Andrzeja Bulera – tragedia w Bośni i Hercegowinie

Podkomisarz Andrzej Buler, specjalista w Komendzie Rejonowej Policji w Żarach, zginął tragicznie 17 września 1997 roku w wieku 37 lat. Był żonaty i miał dwoje dzieci. Jego śmierć nastąpiła podczas wykonywania obowiązków służbowych w Bośni i Hercegowinie, gdzie brał udział w misji pokojowej ONZ.

Andrzej Buler, będąc członkiem policyjnej jednostki wysłanej do Bośni i Hercegowiny, stracił życie w katastrofie helikoptera ONZ. Jego śmierć była ogromnym ciosem dla zielonogórskiej policji, którą wciąż wspominają ze smutkiem.

Każdego roku, zielonogórscy policjanci organizują uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci Andrzeja Bulera. To okazja, aby okazać szacunek i oddać hołd poległemu koledze.

Tragedia, w której zginął podkomisarz Buler, pozostawiła wielką pustkę w sercach rodziny, przyjaciół i kolegów. Jego oddanie służbie i poświęcenie dla misji pokojowej zostaną na zawsze w pamięci tych, którzy mieli przyjemność go znać i współpracować z nim.

Andrzej Buler nie tylko pełnił funkcję policyjną, ale był również kochającym mężem i ojcem. Jego tragiczna śmierć była stratą nie tylko dla zielonogórskiej społeczności policyjnej, ale dla całej społeczności lokalnej.

Dzisiaj, pamiętając o osi