Prędkość i alkohol to przyczyny tragicznego wypadku w Krakowie

Prędkość i alkohol to przyczyny tragicznego wypadku w Krakowie

Samochód, który rozbił się 15 lipca przy moście Dębnickim w Krakowie, poruszał się z prędkością 162 km/h. Nie odnotowano próby hamowania. W wyniku wypadku zginęło czterech mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat.

Na podstawie analizy ostatniej części trasy jazdy samochodu przez Aleje Trzech Wieszczów ustalono, że pojazd poruszał się z dużą prędkością i nie zarejestrowano próby hamowania. Najprawdopodobniej kierowca, nie zwalniając, próbował wjechać pomiędzy barierkami na zwężeniu drogi przy remontowanym moście Dębnickim, co spowodowało poślizg.

Badania toksykologiczne potwierdziły, że Patryk P., który prowadził samochód, miał we krwi 2,3 promila alkoholu. Nie znaleziono jednak śladów narkotyków ani innych substancji odurzających w jego organizmie.

Wcześniej za kierownicą samochodu zasiadał inny mężczyzna, który był trzeźwy. Zamienili się miejscami mniej niż minutę przed wypadkiem. W środku samochodu znajdowały się tylko dwa fotele z przodu, brakowało tylnej kanapy. Pasażerowie z tyłu siedzieli na tzw. pace, ale mieli zapięte pasy.