Muszyna inwestuje w rozwój turystyki

Muszyna inwestuje w rozwój turystyki

Muszyna ciągle inwestuje w rozwój turystyki. Co roku, dzięki rozbudowie atrakcji, miasto przyciąga coraz więcej turystów. Ostatni weekend okazał się owocny. Bez wątpienia największą atrakcją są ogrody na Zapopradziu, ale duże zainteresowanie wzbudza również zamek. Ten jest już prawie gotowy, a burmistrz zaprasza na uroczystość otwarcia.

Jeszcze niedawno ruiny średniowiecznego zamku w Muszynie dominowały nad miasteczkiem, ale teraz częściowo odbudowany obiekt stał się atrakcją uzdrowiska. Często odwiedzają go turyści, których przyciągają między innymi lecznicze wody mineralne i słynne ogrody na Zapopradziu. Już za kilkanaście dni będzie można odwiedzić wnętrze zrekonstruowanego zamku, co stanie się kolejną atrakcją uzdrowiska.

„Nadszedł ten moment, kiedy możemy mieszkańcom Muszyny oddać do dyspozycji ich historyczny zamek. A turystom, poprzez namacalne obcowanie z historią, dajemy możliwość zapoznania się z bogatą przeszłością Muszyny i jej mieszkańców, oraz podziwiania przepięknych widoków z baszty zamku” – zachęca Jan Golba, burmistrz Muszyny.

W dniu otwarcia zamku, które odbędzie się 30 września br., zwiedzający będą mieli dostęp do pomieszczeń zamkowych, dziedzińca, baszty, platformy widokowej, oraz pomieszczeń gastronomicznych. Ponadto, przewidziano wiele atrakcji, takich jak pokazy rycerskie, wybijanie monet, konkursy, oraz występy artystyczne. Imprezą towarzyszącą będzie jarmark na rynku.

Rekonstrukcja zamku w Muszynie została dofinansowana przez Instytucję Współpracy Transgranicznej „Interreg Europa”. Projekt ten ma na celu wzmacnianie dziedzictwa kulturowego na pograniczu między Polską a Słowacją. Gmina Muszyna otrzymała na ten cel 8 mln złotych.

Po rekonstrukcji zamku, turyści będą mogli podziwiać piękne krajobrazy z tarasu widokowego oraz odpocząć w kawiarni znajdującej się w podziemiach. Natomiast w pomieszczeniach muzealnych będą wystawione pamiątki związane z historią Muszyny.