Kampania wyborcza i podsumowanie pracy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kampania wyborcza i podsumowanie pracy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Jarosław Popek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu, poruszył kwestie kampanii wyborczej oraz podsumowania dotychczasowej pracy w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podczas rozmowy z Szymonem Gajdą w programie „Gość Dnia Radia Gdańsk”.

Podczas rozmowy przypomniano zarzuty dotyczące finansowania kampanii wyborczej Szymona Gajdy ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kandydat zaprzeczył tym doniesieniom, podkreślając, że Fundusz prowadzi działania z zakresu promocji ochrony przyrody.

Gajda wyjaśnił, że Fundusz skupia się głównie na promowaniu ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Dodał, że od dwóch lat realizowane są strategie w tym zakresie, które dotarły już do blisko 250 tysięcy mieszkańców województwa pomorskiego. Kandydat odrzucił zarzuty, tłumacząc, że wynikają one głównie z perspektywy politycznej.

Gajda przedstawił podstawy swojej kampanii, wskazując na potrzebę zasiadania w Sejmie kompetentnych osób, które mogą przyczynić się do rozwoju poszczególnych dziedzin.

W kontekście programu wyborczego, Gajda podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość dba o portfele Polaków. Wspomniał o programie 500+, który jest cały czas waloryzowany i przyczynił się do poprawy warunków życia wielu osób. Kandydat wymienił również wprowadzenie 14. emerytury, podwyżki dla nauczycieli i inne środki, które są dostępne dla Polaków i mieszkańców Pomorza.

Część audycji można wysłuchać tutaj.