Bilardowa Ekstraklasa: DaSo Team Dekada Sosnowiec zwycięzcą sezonu zasadniczego

Bilardowa Ekstraklasa: DaSo Team Dekada Sosnowiec zwycięzcą sezonu zasadniczego

Bilardowa Ekstraklasa zakończyła sezon zasadniczy, a najlepsza ekipa okazała się być DaSo Team Dekada Sosnowiec, wicemistrzowie Polski. W decydującym spotkaniu pokonali oni broniących tytuł Nosan Kielce wynikiem 12:9.

Po dwóch sesjach Nosan prowadził nieznacznie, 8:7, ale nie zdołał utrzymać tej przewagi do końca spotkania. DaSo Team Dekada Sosnowiec wystawił do trzeciej gry Wojciecha Szewczyka oraz Daniela Macioła, dwóch z najlepszych bilardzistów na świecie. Kielczanie, reprezentowani przez Tomasza Kapłana i Michała Turkowskiego, zdołali zdobyć tylko jeden punkt. Mecz zakończył się porażką Nosanu 9:12.

Bilardowa Ekstraklasa obecnie żegna zespoły WSB Soffia Warszawa oraz Fair Play Jaworzno, prowadzone przez byłego trenera Nosanu Bogusława Wołkowskiego. Prezes kieleckiego klubu, Grzegorz Kędzierski, przyznał, że drużyna z Jaworzna była mocna, ale zabrakło im doświadczenia jako beniaminkowi. Sezon był ciekawy, z wysokim poziomem gry i wieloma kibicami obserwującymi mecze w Galerii Echo podczas każdego spotkania.

Turniej Final 4 Bilardowej Ekstraklasy odbędzie się w pierwszy weekend listopada w kieleckiej Galerii Echo. W półfinałach Nosan zmierzy się z trzecim zespołem sezonu zasadniczego, Akademią Bilardową Rokietnica, a DaSo Team Dekada Sosnowiec spotka się z Green Club Gdańsk.