Nowy cykl wydarzeń kulturalnych dedykowany mniejszościom narodowym w Szczecinie

Nowy cykl wydarzeń kulturalnych dedykowany mniejszościom narodowym w Szczecinie

Od 24 września rozpocznie się nowy cykl wydarzeń kulturalnych skierowany do mniejszości narodowych zamieszkujących Szczecin. Koncerty, spotkania autorskie, pokazy filmowe i taneczne mają na celu przybliżenie bogactwa kultur wielu narodów, które znalazły w Szczecinie swoje miejsce do życia.

Wydarzenie jest skierowane do przedstawicieli mniejszości oraz osób mieszkających w Szczecinie, którzy w czasie tego tygodnia będą mogli poczuć się jeszcze bardziej jak w domu. Dla mieszkańców miasta będzie to unikatowa okazja do poznania wielokulturowej rzeczywistości Szczecina. Obie grupy będą miały możliwość lepszego poznania się i integracji.

W programie festiwalu znajdują się tematyczne warsztaty dla dzieci, koncerty, spotkania autorskie i pokazy filmowe. Na scenie wystąpią artyści z różnych zakątków świata, m.in. z Wietnamu, Portugalii oraz z Polski i Szczecina, prezentując muzykę i kulturę z Europy, Azji i obu Ameryk. Wydarzenie ukaże wielokulturowość Szczecina w pełnej krasie!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale na warsztaty obowiązują zapisy, szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Organizatorami festiwalu są Radio Szczecin i Baltic Neopolis Orchestra.