Co sądzą politycy na temat zbliżającego się referendum?

Co sądzą politycy na temat zbliżającego się referendum?

Przedstawiciele wszystkich partii zostali zapytani o opinię na temat pytań referendalnych, na które Polacy będą mogli odpowiedzieć już 15 października 2023 roku.

Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, poseł oraz kandydat z listy Prawa i Sprawiedliwości, stwierdził, że jako partia zawsze stawiają na głos obywateli. Uważają, że to Polacy powinni mieć możliwość wyrażania swojej opinii w kluczowych sprawach dotyczących kraju. Zachęcają do wzięcia udziału w referendum.

Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej, Donald Tusk, nie liczy się z głosami Polaków, „unieważniając” referenda – twierdzi Piotr Müller. Kładą duży nacisk na zaangażowanie obywateli w proces podejmowania ważnych decyzji.

Piotr Müller również ocenił pomysł przeprowadzenia referendum i pytania, jakie zostaną postawione. Uważa, że oddaje to prawo decydowania o ważnych sprawach obywatelom. Pytania odnoszą się do kwestii wieku emerytalnego, prywatyzacji majątku narodowego, nielegalnej imigracji i bariery na granicy z Białorusią. Wszystkie te pytania mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa, stabilności i przyszłości Polski.

Artykuły podobne można znaleźć na stronie i.pl.