Pogrzeb strażaków OSP Żukowo

Pogrzeb strażaków OSP Żukowo

Pogrzeb strażaków ochotników Karoliny i Łukasza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie odbędzie się w środę, 20 września. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 11 w kościele parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie, przy ulicy Siostry Faustyny. Po mszy kondukt żałobny uda się ulicami Żukowa w kierunku cmentarza.

Podczas podróży do Małkowa, gdzie miało miejsce tragiczne zdarzenie drogowe, załoga Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie nieświadomie poniósła śmierć. Do wypadku doszło, gdy kierowca pojazdu OSP próbował ominąć wysepkę i zderzył się z prawidłowo jadącym tir-em. W wyniku tego zdarzenia pojazd, którym jechali strażacy, przewrócił się na bok. Dwóch strażaków zginęło na miejscu, a pozostali zostali ranni.

W związku z pogrzebem strażaków, w środę 20 września, w godzinach 12-15:30 poruszanie się pojazdami po Żukowie będzie utrudnione na odcinku między kościołem parafii Miłosierdzia Bożego a cmentarzem. Dodatkowo, nie będzie możliwości osobistego załatwienia spraw w komórkach Referatu Środowiska i Rolnictwa znajdujących się w budynku OSP.

W dniu tragicznego wypadku mieszkańcy zaczęli składać hołd Karolinie i Łukaszowi, zapalając znicze na miejscu tragedii. Pogrzeb strażaków Karoliny i Łukasza Dargaczów z OSP Żukowo odbędzie się 20 września, a po mszy żałobny kondukt przemaszeruje przez ulice Żukowa w kierunku cmentarza.