Śląski Ogród Zoologiczny świętuje 65. rocznicę istnienia

Śląski Ogród Zoologiczny świętuje 65. rocznicę istnienia

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie w tym roku świętuje 65-lecia istnienia. Budowa zoo rozpoczęła się w 1954 roku, a oficjalne otwarcie miało miejsce w 1958 roku. Przez lata zoo odwiedziły tysiące mieszkańców Śląska i całego województwa śląskiego. W ramach jubileuszu zaplanowano wiele atrakcji, w tym otwarcie pawilonu deszczowego na początku października 2023 roku.

Na terenie zoo będzie można również zobaczyć archiwalne zdjęcia dokumentujące historię ogrodu zoologicznego. Wśród atrakcji, które można znaleźć w zoo są m.in. tzw. skała dinozaurów, która powstała w 1975 roku i jest jedyną taką ekspozycją w kraju. Obchody 65-lecia zoo odbędą się w weekend 6-8 października. W piątek 6 października odbędzie się gala w Planetarium Śląskim, a tego dnia ogród zoologiczny będzie czynny krócej, tylko od godziny 9:00 do 13:00. Na uroczystość otwarcia pawilonu deszczowego zaplanowanej na sobotę 7 października wstęp będzie dostępny dla zwiedzających bez dodatkowych opłat.

ZOO zaprasza również na tańsze zwiedzanie w sobotę i niedzielę, 7 i 8 października. Promocyjne bilety w cenie 13,00 zł dla dorosłych, 7,50 zł dla ulgowych oraz 32,50 zł dla rodzinnych będą dostępne jedynie stacjonarnie. Ponadto, podczas zwiedzania ogrodu zoologicznego, zwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia wystawy „jak to było kiedyś”. Fotografie będzie można oglądać do połowy listopada.

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie jest popularną atrakcją turystyczną zarówno dla mieszkańców regionu, jak i dla turystów spoza województwa śląskiego. Od lat stara się rozwijać i powiększać kolekcję gatunków zwierząt, aby zapewnić zwierzętom jak najbardziej naturalne warunki życia.