Śląski Ogród Zoologiczny obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia

Śląski Ogród Zoologiczny obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji zoo przygotowało wiele atrakcji, a główną z nich będzie otwarcie pawilonu deszczowego na początku października 2023 roku. Chorzowskie zoo odwiedziło przez lata tysiące, a być może nawet miliony mieszkańców Śląska i całego województwa śląskiego. Wkrótce na terenie zoo będzie można znaleźć specjalne archiwalne zdjęcia dokumentujące historię ogrodu zoologicznego.

Budowa Śląskiego Ogrodu Zoologicznego rozpoczęła się w 1954 roku, a oficjalne otwarcie nastąpiło w 1958 roku. Pierwsze zwierzęta, które trafiły do zoo, pochodziły z ogrodów w Bytomiu i Katowicach. Stopniowo kolekcja gatunków zwierząt się powiększała. Zwierzęta do zoo przywozili także marynarze wracający z Afryki czy Ameryki Południowej. Część zwierząt pozyskano również z cyrków.

W 1975 roku na terenie zoo powstała skalna kotlină dinozaurów – jedyna tego rodzaju ekspozycja w Polsce. Główne obchody 65-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego odbędą się w weekend 6-8 października. W piątek, 6 października, odbędzie się gala w Planetarium Śląskim. W tym dniu ogród zoologiczny będzie czynny krócej, od godziny 9:00 do 13:00. Tego dnia zostanie także uroczyście otwarty pawilon lasu deszczowego, który będzie dostępny dla zwiedzających od soboty, 7 października. Nie będzie dodatkowych opłat za zwiedzanie pawilonu deszczowego.

Zoo zaprasza na tańsze zwiedzanie w sobotę i niedzielę, 7 i 8 października, od godziny 9:00 do 17:00. Promocyjne bilety będą dostępne tylko w kasach. Cena biletów na urodziny zoo wynosi 13,00 złotych za bilet normalny, 7,50 złotych za bilet ulgowy oraz 32,50 złotych za bilet rodzinny.

Przy okazji zwiedzania ogrodu zoologicznego będzie można również zobaczyć archiwalne zdjęcia, które będą dostępne do połowy listopada.