Pomoc dla młodych twórców z branży kreatywnej w Lublinie

Pomoc dla młodych twórców z branży kreatywnej w Lublinie

W Lublinie rozpoczyna się projekt „Kreatywni”, który oferuje wsparcie młodym twórcom z sektora kreatywnego w wieku od 18 do 30 lat. Projekt ma na celu zwiększenie integracji środowiska kreatywnego oraz umocnienie współpracy między branżą kreatywną a innymi sektorami. Nabór zgłoszeń potrwa do 19 października.

Sektor kreatywny obejmuje obszary kultury, sztuki, IT, rzemiosła i nowych mediów. Miasto Lublin docenia rolę przedstawicieli tego sektora w rozwoju gospodarki i życia kulturalnego. Projekt „Kreatywni” jest kolejną inicjatywą, która wpisuje się w tę ideę. Jest on równocześnie częścią Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Konkurs jest otwarty dla osób zajmujących się filmem, video i multimediami, muzyką, telewizją, radiem, wydawnictwem, grami wideo i oprogramowaniem, rzemiosłem i rękodziełem, architekturą, brandingiem i działaniami reklamowymi, designem oraz modą. Warunkiem uczestnictwa jest zamieszkanie w Lublinie i pełnoletniość. Nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online i dołączyć do niego link do portfolio ze swoimi pracami. Komisja oceni innowacyjność i oryginalność prowadzonej działalności, jej zasięg, różnorodność oraz walory artystyczne i wyłoni dziesięciu finalistów. Finaliści otrzymają vouchery o wartości do 4 tysięcy złotych brutto, udział w sesji zdjęciowej oraz produkcję klipu promocyjnego.

Partnerami projektu „Kreatywni” są Centrum Kultury w Lublinie oraz Fundacja Rozwoju Designu LuCreate. Nabór zgłoszeń rozpoczyna się 19 września i potrwa miesiąc. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie przedsiebiorczy.lublin.eu.