Podpisanie Aktu Erekcyjnego dla Krakowskiego Centrum Muzyki

Podpisanie Aktu Erekcyjnego dla Krakowskiego Centrum Muzyki

Uroczystość podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego Krakowskiego Centrum Muzyki odbywa się dziś w Cichym Kąciku, na terenie parku, który powstaje pomiędzy budową nowej sali koncertowej a gotowym parkingiem na 195 samochodów. Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, będzie podpisze Akt Erekcyjny wraz z innymi ważnymi osobami.

Krakowskie Centrum Muzyki będzie siedzibą Capelli Cracoviensis i Sinfonietty Cracovii. Manifest Capelli Cracoviensis jest definicją i deklaracją programową centrum. Pierwszy oficjalny koncert już się odbył, a jeszcze przed zakończeniem budowy odbędą się inne wydarzenia muzyczne.

Centrum Muzyki ma także zostać miejscem dla różnych cykli koncertowych, koncertów pianistycznych, koncertów dla dzieci i dorosłych, spotkań z wybitnymi postaciami ze świata muzyki, oraz warsztatów edukacyjnych.

Budowa Centrum Muzyki rozpoczęła się w grudniu 2022 roku i postępuje zgodnie z harmonogramem. Obiekt ma być gotowy do użytku w sezonie 2025/26. Konstrukcja żelbetowa sali koncertowej jest prawie gotowa, a prace nad wykończeniem wnętrza rozpoczną się wkrótce.