Rozpoczęcie prac nad wymianą schodów i zadaszeniem przy Małopolskim Dworcu Autobusowym w Krakowie

Rozpoczęcie prac nad wymianą schodów i zadaszeniem przy Małopolskim Dworcu Autobusowym w Krakowie

W poniedziałek, 18 września, Zarząd Dróg Miasta Krakowa podpisał umowę z firmą, która będzie odpowiedzialna za wykonanie zadaszenia oraz wymianę ruchomych schodów przy Małopolskim Dworcu Autobusowym. Umowa została podpisana z firmą P.B.U. GOMIBUD Sp. z o.o. na kwotę ponad 4,1 mln zł. Prace mają się zakończyć przed wakacjami 2024 r., a produkcja nowych schodów potrwa kilka miesięcy.

W pierwszej kolejności, po podpisaniu umowy, wykonawca zamówi nowe schody, których produkcja będzie trwać kilka miesięcy. Następnie przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe. Montaż nowych schodów będzie uzależniony od warunków pogodowych i planowany jest na przełom roku. Po zamontowaniu nowych schodów, zostanie dodane zadaszenie, które będzie chronić je przed korozją.

Ruchome schody przy Małopolskim Dworcu Autobusowym przestały działać prawie 5 lat temu. Mimo obietnicy naprawy, władze miasta nie dotrzymały swojego słowa. W związku z tym, dziennikarze portalu Krowoderska.pl nadać schodom imię prof. Jacka Majchrowskiego. W odpowiedzi na to, urzędnicy ogłosili dzień później, że uzyskali projekt oraz wszystkie niezbędne zgody umożliwiające wymianę schodów na nowe. Dzięki temu, turyści i mieszkańcy będą mogli korzystać z funkcjonujących schodów, a nie będą musieli dźwigać walizek po sąsiednich, tradycyjnych schodach prowadzących na górną płytę dworca.