Szczur na masce samochodu w Wrocławiu

Szczur na masce samochodu w Wrocławiu

Dzięki kanałowi „Stop Cham” w serwisie YouTube, regularnie dowiadujemy się o nietypowych wydarzeniach na polskich drogach. W poniedziałek na kanale pojawiło się nagranie z Wrocławia.

Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku lub słynnej już na tym kanale drogowej agresji, czyli wymiany zdań między kierowcami dwóch samochodów. Na filmie z Wrocławia w teorii nic nie powinno się dziać.

W pewnym momencie jednak na szybie pojawił się nieproszony gość – szczur. Szczury chcą zabezpieczyć się na nadchodzące zimne miesiące. Potrzebują do tego dwie rzeczy, które zapewnione są w każdym domu – schronienie i pożywienie. Przyciąga je zapach odpadów i reszek jedzenia. Dlatego warto zabezpieczyć śmietniki i inne kubły, w których przetrzymywana jest żywność.

Najprostszym sposobem, by pozbyć się szkodników z domu, jest wykorzystanie zapachu, którego nie lubią. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się czosnek. Jeśli jednak zapach drażni również ciebie, są inne sposoby, które warto wykorzystać. Można zostawić ćwiartki cytryny lub kilka ziarnek czarnego pieprzu w miejscach, gdzie mogą ukrywać się szczury.