Gwałtowne burze z gradem przetoczyły się przez Hiszpanię

Gwałtowne burze z gradem przetoczyły się przez Hiszpanię

Gwałtowne burze nawiedziły wschodnie regiony Hiszpanii w miniony weekend. W gminie Villatoya, położonej w Kastylii-La Manchy, spadł grad o dużej wielkości, powodując poważne zniszczenia. Lokalne media informują, że grad łamał gałęzie drzew i uszkodził linie energetyczne.

Mieszkańcy opisują, że grad padał przez około 15 minut i miał wielkość piłki golfowej. W tym czasie niektórzy byli na grzybach i mieli okazję zaobserwować te niezwykłe zjawiska atmosferyczne.

W pobliżu Walencji również wystąpiła gwałtowna burza, która była towarzyszona opadem gradu. Silny wiatr, grad i deszcz spowodowały szkody w okolicach Walencji. Mieszkańcy relacjonują, że grad był o wielkości piłek golfowych i łamał elementy architektury mieszkalnej. Kilka osób odniosło lekkie obrażenia, gdyż grad był na tyle duży, że powodował siniaki.

W obu przypadkach burze były bardzo intensywne, a opady gradu sprawiły, że krajobraz przypominał zimową scenerię. Doprowadziło to do poważnych szkód na drzewach, budynkach i infrastrukturze miejskiej.