Zatrzymanie 42-latka z gminy Przeciszów

Zatrzymanie 42-latka z gminy Przeciszów

Policjanci z komisariatu w Zatorze zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Przeciszów. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad żoną oraz dwójką dorosłych. Zarzuty w tej sprawie zostały mu postawione.

Pijany mężczyzna na skuterze wodnym

Kilka dni temu na Jeziorze Rożnowskim patrol Sezonowego Posterunku Wodnego Policji w Rożnowie zauważył skuter wodny z silnikiem spalinowym, który pływał po jeziorze. Osoba kierująca skuterem była nietrzeźwa i nie posiadała odpowiednich uprawnień do prowadzenia tego pojazdu.

Pogotowie kulinarne: wszystko o drożdżach

Artykuł zawiera informacje na temat różnic między świeżymi a suchymi drożdżami, jak przeliczyć ilość drożdży świeżych na suche i odwrotnie, a także jak przygotować dobry zaczyn drożdżowy.

Studiowanie filologii polskiej w 2023 roku

Po wybraniu filologii polskiej jako kierunku studiów, ważne jest zdecydowanie, na której uczelni chcemy studiować. Artykuł prezentuje listę uczelni oferujących ten kierunek.

Zatrzymanie 28-latka z gminy Czernichów z mefedronem i tabletkami MDMA

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, we współpracy z funkcjonariuszami z powiatu krakowskiego, zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Czernichów. Mężczyzna posiadał mefedron i tabletki MDMA, za co grozi mu długa kara pozbawienia wolności.

Kobieta okradła dwa lombardy w Krakowie

Policja zatrzymała kobietę, która najpierw podstępnie zatrudniła się w dwóch lombardach w Krakowie, a następnie dokonała kradzieży. Właściciele lombardów wycenili straty na odpowiednią kwotę.