Tłumaczenia przez API – jak to działa?

Prowadzisz własną stronę internetową? Chcesz ją przystosować do osób, które porozumiewają się w obcym języku? Świetny pomysł. Nie musisz jednak samodzielnie przygotowywać tekstu na nowo. Jednym z rozwiązań są tłumaczenia przez API. Zobacz, jak to działa.

Jak przetłumaczyć stronę internetową i dlaczego warto?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz rozbudowany e-commerce, czy może masz portal z artykułami lifestyle’owymi, zawsze warto rozszerzyć grono swoich czytelników. Jeśli chcesz pokazać swoje publikacje nie tylko w Polsce, przyda się odpowiednie tłumaczenie tekstów. Pozwoli to na większą rozpoznawalność w internecie, która przełoży się bezpośrednio na większą liczbę czytelników, a nawet rozwój w biznesie. 

Oczywiście nie musisz od razu stawiać na tłumaczenia przez API. Każdy użytkownik, korzystając z rozmaitych wtyczek, może samodzielnie przełożyć tekst z pomocą kilku kliknięć. Nie jest to jednak tłumaczenie profesjonalne, a ponadto nie jest ono dopasowane przez osoby specjalizujące się w tej dziedzinie. To oznacza, że nie bierze się pod uwagę kontekstu czy konkretnej grupy docelowej. Wtedy przychodzi na myśl kolejne rozwiązanie, czyli tłumaczenie samodzielne. Przygotowanie jednak tak dużej liczby tekstów jest czasochłonne, więc lepiej, abyś skupił się na swoich obowiązkach zawodowych. Doskonałym rozwiązaniem są tłumaczenia przez API. 

Czym są tłumaczenia przez API?

Tłumaczenia przez API to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które pozwala na automatyczny przekład treści na konkretnej stronie internetowej. Tekst trafia do specjalistów, a następnie zostanie zaimplementowany w dokładnie to samo miejsce, co oryginalny. Taka nowoczesna usługa jest niezbędna, szczególnie dla osób, które chcą rozwijać się na rynku zagranicznym.

Pozwoli Ci to zaoszczędzić wiele czasu na samodzielnych przekładach treści. W dodatku niektóre tłumaczenia przez API, takie jak np. turboAPI, mają możliwość przesyłania automatycznie nowych tekstów np. raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Dzięki temu na bieżąco wszystkie publikacje będą trafiać do użytkowników nawet w wielu krajach jednocześnie. Ponadto masz pewność, że treści przygotowywane są przez zespół specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tym zakresie, czyli turbotlumaczenia.pl

Tłumaczenia przez API – gdzie można je stosować?

Wystarczy, że będziesz mieć własną stronę internetową, a także przygotujesz ją pod względem technicznym. Tłumaczenia przez API wymagają podstawowej wiedzy o programowaniu, ale możesz też zlecić to osobie z zewnątrz. Wszystko po to, aby ustalić, które elementy mają być przesłane do automatycznego przekładu. Mogą to być oczywiście wszystkie zakładki na stronie, np. O nas, Produkty, Blog, Portfolio, Case Study itd. Tłumaczenia przez API wymagają początkowej integracji, dlatego konieczny jest dostęp do kodu źródłowego, ale potem wszystkie procesy dzieją się automatycznie. 

Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest turboAPI. Taka usługa wymaga krótkiej integracji i można ją przeprowadzić na stronach internetowych postawionych np. na IdoSell, PrestaShop, WooCommerce, Shopify, Joomla czy Bitrix24. W łatwy sposób można przeprowadzić tłumaczenia przez API aplikacji na Androida i iOS. Więcej przykładów znajdziesz na stronie: https://developers.turbotlumaczenia.pl/.

Wbrew pozorom tłumaczenia przez API są bardzo pomocne. Przede wszystkim samodzielnie trudno będzie Ci przełożyć takie elementy, jak:

  • cena produktu,
  • ścieżka zakupu,
  • regulamin sklepu internetowego,
  • polityka prywatności, 
  • informacja na temat płatności, 
  • koszyk itd. 

Szczególnie jeśli jest to rozbudowany e-commerce. Teksty to nie tylko strona główna, ale także wiele innych treści, które pojawiają się klientowi czy użytkownikowi. Wystarczy raz do nich dotrzeć z pomocą skryptu, aby zlecić je do tłumaczenia przez API, a tym samym specjalistów w tej dziedzinie. 

Źródło: https://www.dostawcy-internetu.pl/aktualnosci/1/20810/Tlumaczenia-przez-API—–jak-to-dziala-.html

Dodaj komentarz