Obowiązkowe elementy nowoczesnych stron firmowych

W internecie każdy odbiorca treści jest potencjalnym klientem. Trzeba więc na nim – tak jak na każdym innym potencjalnym kliencie – zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Aby firmowa strona internetowa z powodzeniem realizowała ten zamiar, nie wystarczy tylko ciekawa treść i ładna grafika.

Musimy zadbać również o inne, ważne elementy, które stanowią dziś standardowe wyposażenie nowoczesnych stron WWW

Co powinna posiadać firmowa strona internetowa?

Z punktu widzenia właściciela strony WWW, jej najważniejszym elementem jest CMS, czyli system zarządzania treścią.

Do wyboru mamy różne ich rodzaje, od gotowych rozwiązań takich jak WordPress czy PrestaShop po autorskie, spersonalizowane systemy tworzone na specjalne zamówienie.

Najlepiej wybrać taką opcję, która będzie dla nas najprostsza i najwygodniejsza w obsłudze, dzięki czemu będziemy mogli łatwo i szybko wprowadzać modyfikacje w zawartości i wyglądzie witryny.

Z punktu widzenia potencjalnego klienta kluczowe znaczenie mają inne rzeczy, przede wszystkim intuicyjna nawigacja, pozwalająca na łatwe poruszanie się po stronie, i responsywność, umożliwiająca jej wygodne przeglądanie na urządzeniach mobilnych.

Intuicyjną nawigację zapewnią takie elementy jak sticky menu, breadcrumbs, wyszukiwarka, odsyłacze w treści, link do strony głównej w logo oraz dane kontaktowe w stopce.

Za responsywność natomiast odpowiada technologia RWD, a konkretnie moduł media queries, automatycznie dopasowujący parametry witryny do rozmiaru okna przeglądarki i rozdzielczości ekranu użytkownika.

Każda firmowa strona internetowa powinna posiadać te elementy, jeśli chce być nowoczesna i konkurencyjna.

O jakie inne nowoczesne udogodnienia warto zadbać?

Poza UI (User Interface) i UX (User Experience), czyli wszystkim tym, co sprawia, że strona WWW jest przyjazna w odbiorze zarówno dla jej właściciela, jak i użytkownika, w nowoczesnym webmasteringu istotne znaczenie mają też elementy odpowiadające za bezpieczeństwo: certyfikat SSL, ochrona antywirusowa i dobry, sprawdzony hosting.

Firmowa strona WWW musi być w nie wyposażona, inaczej mogłaby łatwo paść łupem hakerów – a tego byśmy nie chcieli, prawda?

Źródło:

https://www.dostawcy-internetu.pl/aktualnosci/1/20902/Obowiazkowe-elementy-nowoczesnych-stron-firmowych.html

Dodaj komentarz