Jakie są zalety i wady użytkowania chromebooka?

Potrzeby ludzkie względem technologii zmieniają się niemal z dnia na dzień. Odpowiada za to wiele czynników. Wydaje się, że do głównych należy zaliczyć wprowadzanie innowacji oraz zmianę panujących trendów. Połączenie tych dwóch zmiennych daje swego rodzaju odpowiedź na zapotrzebowanie konsumentów. Pośród tego wszystkiego, ważną rolę odgrywają komputery, które obok smartfonów, stanowią istotny element codziennego życia. Jedną z alternatyw są chromebooki, których debiut miał miejsce w 2011 roku, za sprawą powstania systemu ChromeOS. Pozostając przy temacie tych urządzeń, warto skupić się na ich zaletach i wadach.

Lekka waga i dobra ochrona przed wirusami 

Chromebooki są niesamowicie mobilnym sprzętem, który bez problemu można zabrać na krótką wycieczkę czy dalszą podróż. Ich waga jest stosunkowo niewielka, dzięki czemu nie stanowią ciężkiego bagażu. Docenią je również miłośnicy wypraw, którzy uwielbiają pracować na zewnątrz, bez stałego dostępu do prądu. Wszystko za sprawą żywotności baterii, która zapewni dość długi czas korzystania z chromebooka bez dostępu do prądu. Modele warte uwagi można znaleźć m.in. pod linkiem https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/rodzaj-laptopa_chromebook. To właśnie tutaj dostępna jest szeroka oferta wspomnianych urządzeń, które cieszą dobrą relacją ceny do jakości.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, to stosunkowo dobra ochrona przed wirusami. Taka sytuacja jest dość naturalna i wynika m.in. z systemu operacyjnego ChromeOS. Z racji tego, że wiele złośliwego oprogramowania jest projektowanego pod Windows czy Android, Chromebook przychodzi tutaj niejako z pewną alternatywą. Poza tym, wspomniany system operacyjny jest na bieżąco aktualizowany. Zakłada się również, że nie posiada zbyt wielu luk, które mogą odpowiadać za ryzyko ataku hakerskiego.

Atrakcyjna cena i wygoda korzystania

Cena to dla wielu osób wyznacznik zakupu. W przypadku chromebooka spotkamy się z reguły z dobrą ofertą w tym zakresie. Opisywane rozwiązania kuszą w wielu przypadkach oszczędnościami w zakresie wydatków. Poza tym, zapewniają przestrzeń dyskową w chmurze i doskonale sprawdzają się podczas codziennego użytku. Chromebooki to również urządzenia, które mogą pochwalić się w większości schludnym designem, dobrą matrycą, która zapewnia odpowiednie wrażenie wzrokowe i stosunkowo wysokim poziomem energooszczędności. Ta ostatnia cecha jest możliwa do uzyskania głównie poprzez zastosowanie nowoczesnych procesorów.

Chromebook posiada również wady

Niestety, jak chyba każde urządzenie, chromebook posiada również pewne wady. Pomimo, że jest to stosunkowo dobry wybór dla wielu osób, to należy wskazać na pewne minusy. Do głosu dochodzi tutaj ograniczona ilość aplikacji, które możemy uruchomić w trybie offline. Pliki są przechowywane w chmurze, co dodatkowo utrudnia czasami korzystanie z urządzenia. Osoby, dla których taka sytuacja jest nie do zaakceptowania, powinny skierować swój wzrok w stronę alternatyw, dostępnych pod adresem https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/seria_apple-air. Produktów od firmy Apple z serii Air nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To urządzenia, które cieszą się popularnością wśród szerokiego grona osób, w tym biznesmenów i przedsiębiorców. 

Powracając jednak jeszcze do wad chromebooka, warto wspomnieć o dość ograniczonych możliwościach w kontekście gier komputerowych. Mówiąc inaczej, chromebook nie został stworzony po to, aby na nim grać. W związku z tym często można spotkać się tutaj z dość ubogą kartą graficzną, która nie poradzi sobie z przetwarzaniem zaawansowanego obrazu. Jeżeli potrzebujemy komputera do uruchamiania najnowszych tytułów, czy przetwarzania skomplikowanej grafiki, wówczas warto odwiedzić https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/seria_apple-pro. Do dyspozycji mamy nie tylko komputery, ale też tablety od amerykańskiego giganta technologicznego – Apple. 

Źródło: https://www.dostawcy-internetu.pl/aktualnosci/1/20816/Jakie-sa-zalety-i-wady-uzytkowania-chromebooka-.html

Dodaj komentarz