21-letni mężczyzna ocalony po potrąceniu przez pociąg

21-letni mężczyzna ocalony po potrąceniu przez pociąg

W nocy z piątku na sobotę (15 na 16 września) o godzinie 3:00 doszło do potrącenia 21-letniego mężczyzny w Opalenicy, przy samym dworcu. Mężczyzna został otarty przez pociąg, ale cudem nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Na szczęście udało mu się uniknąć poważnych konsekwencji, choć sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Dokładne przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane i trwają aktualnie dochodzenia w tej sprawie.

Karambol z udziałem czterech samochodów

W piątek, 15 września 2023 roku w godzinach popołudniowych doszło do niebezpiecznej kolizji między Opalenicą a Wojnowicami. W wypadku brały udział aż cztery samochody osobowe, jednak na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Trzeba jednak być ostrożnym na drodze, zwłaszcza w miejscach o większym natężeniu ruchu, aby uniknąć takich sytuacji.

Piknik rodzinny w Bibli(o)grodzie

W piątkowe popołudnie odbył się piknik rodzinny w Bibli(o)grodzie. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 15:00. Była to doskonała okazja dla rodzin do spędzenia czasu razem, cieszenia się wspólnymi zabawami i aktywnościami.

Niebezpieczny wypadek spowodowany przez nietrzeźwego kierowcę

W minioną niedzielę doszło do niebezpiecznego wypadku w Starkowie. Jeden z kierowców miał ponad 2,3 promila alkoholu. Przypadek ten pokazuje, jak niebezpieczne jest spożywanie alkoholu przed prowadzeniem pojazdu.

Warto pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze jest sprawą nie tylko naszą, ale także innych użytkowników dróg. Nieodpowiedzialne zachowanie może spowodować tragiczne skutki.

Nowe partnerstwa w bibliotece

Wrzesień 2023 roku był czasem kolejnych partnerstw w nowotomyskiej bibliotece. Pracownicy podpisali umowy na wspólną realizację projektu pn. „Bibli(o)gród”. Ta inicjatywa ma na celu promocję czytelnictwa i kultury wśród mieszkańców.

Współpraca między różnymi instytucjami jest kluczowa dla realizacji ciekawych i wartościowych projektów dla społeczności lokalnej.

Spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z UTW Kopernik NT

9 września 2023 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie między sekcją rowerową Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Obornikach a studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kopernik Nowotomyski. To była świetna okazja do wymiany doświadczeń i integracji między tymi dwoma grupami.