Kierowca z 5,5 promilami alkoholu zatrzymany w Łebczu

Kierowca z 5,5 promilami alkoholu zatrzymany w Łebczu

Kierowca, który wjechał na prywatną posesję w Łebczu w powiecie puckim, miał prawie 5,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec powiatu puckiego, 48-latek, został zatrzymany przez jednego z mieszkańców, który wyczuł od niego silną woń alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 5,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja zatrzymała jego prawo jazdy i odholowała pojazd. Sprawa trafi teraz do sądu, gdzie grozi mu kara do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Policja podkreśla, że osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają niebezpieczeństwo zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zachęcają wszystkich świadków nieodpowiedzialnego zachowania na drodze do reagowania i dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Nietrzeźwe zachowanie za kierownicą może mieć tragiczne skutki, dlatego ważne jest zgłaszanie podejrzeń o nietrzeźwość kierowców pod numer 112. To może uratować czyjeś życie.