Rząd Prawa i Sprawiedliwości wyraża sprzeciw wobec nielegalnej migracji

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wyraża sprzeciw wobec nielegalnej migracji

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził we wtorek specjalną uchwałę w sprawie planu migracyjnego Unii Europejskiej, w której wyraża sprzeciw wobec nielegalnej migracji. Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że konieczne jest podjęcie takiego działania w związku z ogłoszeniem kolejnego nieszczęsnego planu dla Europy przez szefową Komisji Europejskiej po jej wizycie na Lampedusie.

Rano we wtorek na profilu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze opublikowany został spot z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. W spotku premier zauważył, że na południu Europy obecna jest kolejna duża fala nielegalnych imigrantów i że konieczny jest plan walki z tym problemem, którego symbolem jest dzisiaj włoska wyspa Lampedusa. Spot stwierdza także, że relokacja nielegalnych migrantów nie jest rozwiązaniem.

W spotku premier podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził specjalną uchwałę, w której wyraża sprzeciw wobec nielegalnej migracji. Tłumaczył również, że szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, po wizycie na Lampedusie ogłosiła kolejny fatalny plan dla Europy. Premier zaznaczył, że europejscy biurokraci nie dbają o bezpieczeństwo obywateli kontynentu, a tym samym polskich rodzin, kobiet i dzieci.

W spotku ukazano także rynek w Tarnobrzegu, który premier odwiedził w poniedziałek. Premier podkreślił, że nie ma dzielnic pełnych nielegalnych imigrantów w Polsce, ponieważ rząd Prawa i Sprawiedliwości skutecznie broni granic przed falą nielegalnych migrantów. Premier skrytykował także Donalda Tuska, twierdząc, że udaje, że troszczy się o polskie bezpieczeństwo, podczas gdy tak naprawdę stanowi zagrożenie. Premier Morawiecki podkreślił, że konieczne jest ochrona Polski przed Tuskiem.

Włochy mają rekordowy rok pod względem liczby migrantów przybywających drogą morską. Od początku roku przybyło ich około 120 tysięcy, w porównaniu do 64 529 w tym samym okresie rok wcześniej, oraz 41 188 w 2021 roku. Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, w niedzielę przybyła na Lampedusę w poszukiwaniu rozwiązań dla kryzysowej sytuacji związanej z napływem imigrantów z Afryki. Zapowiedziała, że zostanie opracowany dziesięciopunktowy plan wsparcia dla Włoch.