Mistrzostwa IT dla uczniów i nauczycieli

Mistrzostwa IT dla uczniów i nauczycieli

W tym roku dla uczniów przygotowano siedem dywizji tematycznych: AI, GameDev, Programowanie, Robotyka, Druk 3D, Cyberbezpieczeństwo i Cloud. Uczniowie klas 7 i 8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w mistrzostwach. Uczestnicy tworzą zespoły dwuosobowe pod nadzorem opiekuna z danej szkoły, którą reprezentują. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie mistrzostwait.com i trwa do 29 września do godziny 10:00.

Mistrzostwa IT składają się z trzech etapów: eliminacji, półfinałów i finałów. Pierwszy etap to wyłonienie reprezentantów szkół na podstawie rekrutacji wewnętrznej i rejestracja zespołów. Drugi etap to test online, który odbędzie się 29 września 2023 r. na stronie mistrzostwait.com. Finały odbędą się 6-7 października w Poznaniu. 6 października będą finały dla uczniów szkół podstawowych klas 7-8, a 7 października dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Po raz pierwszy dla nauczycieli przygotowano seminaria, które odbędą się podczas finałów Mistrzostw IT. Seminaria są otwarte dla wszystkich nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych niezależnie od udziału uczniów w Mistrzostwach. Nauczyciele mogą wziąć udział w seminariach związanych z tematami Windows 11 PRO, Solve for Tomorrow i Cyberbezpieczeństwo. Nauczyciel, który uzyska dyplomy lidera tych dywizji, otrzyma wyjątkową nagrodę – cyfrową odznakę „Lidera Cyfryzacji” wydaną przez Instytut Badań Edukacyjnych wraz z partnerami MIT.

Udział we wszystkich etapach mistrzostw oraz bilety wstępu dla finalistów, opiekunów i uczestników seminariów na teren MTP w trakcie finałów będą bezpłatne i dają dostęp do całej przestrzeni Poznań Game Arena w danym dniu uczestnictwa. Ponadto, dla uczestników półfinałów, którzy nie zakwalifikują się do finałów, będą losowane bilety wstępu na PGA. Partnerzy wydarzenia przygotowali również bezpłatne szkolenia kwalifikacyjne dla nauczycieli i opiekunów zespołów oraz nagrody dla uczestników, opiekunów i szkół, z których pochodzą zwycięzcy finałów.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie mistrzostwait.com.