Krakowska Informacja Lokalna

Rozpocznie się 26. edycja festiwalu EtnoKraków/Rozstaje, który zgromadzi artystów z różnych krajów i kultur. Festiwal odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2024 roku i zapewni niezapomniane wrażenia dla wszystkich miłośników muzyki i sztuki.

W ramach festiwalowego prologu odbędzie się niesamowity koncert o świcie, który otworzy tegoroczną edycję. Bez kabli, prądu i głośników artystki Joanną Słowińską i Anną Sitko oraz ich zespoły zaprezentują pieśni polskie, serbskie, ukraińskie i skandynawskie. Ich głosy przypomną nam o symbolice ognia, wody i tradycji kupalnych. To wyjątkowe wokalne wydarzenie rozpocznie się o wschodzie słońca 23 czerwca o 4 rano na Bulwarze Inflanckim. Będzie to zarówno prolog festiwalu, jak i zwieńczenie krakowskich Wianków.

26. edycja festiwalu EtnoKraków/Rozstaje przyciągnie artystów z Polski, Słowacji, Węgier, Syrii, Iranu, Turcji, Armenii i Kenii. Podczas festiwalu będzie można uczestniczyć w różnych wydarzeniach, takich jak warsztaty, koncerty, noc tańca, noc pieśni oraz spotkania dla małych i dużych. Nie zabraknie także potańcówek, a Bursztynowe Drzewo Art Color Ballet zaprezentuje swoje etnomuzyczne arcydzieło w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Zapraszamy serdecznie na 26. edycję festiwalu EtnoKraków/Rozstaje, gdzie piękno tradycji połączy się ze współczesnymi brzmieniami, tworząc wyjątkową atmosferę i niezapomniane doświadczenia muzyczne. Przyjdź i otwórz się na magię dźwięków z różnych zakątków świata.

Artykuł 26. edycja festiwalu EtnoKraków/Rozstaje: Piękno tradycji i wielokulturowe brzmienia pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna